top of page

סגנונות עיצוב נפוצים

סגנון קלאסי:

סגנון המשדר יוקרה, אלגנטיות וכבדות מתאפיין באיפוק ושימת לב לפרטים הקטנים בעל ניחוח אירופאי והרמוניה מושלמת. השראתו מגיעה מעיצוב הארמונות והטירות ברחבי אירופה הקלאסית.

לרב נראה צורות גיאומטריות מעוגלות וישרות.

צבעים בהירים ופסטלים לרב שמנת, צבע של עץ אדום וזהב.

פרטי ריהוט במראה עתיק עשויים מעץ עם פיתוחים דקורטיביים מעוגלים, קרניזים, שנדלירים, מראות בעלות פיתוחים, ושימוש בתאורה חמה ורכה.

סגנון עיצוב קלאסי

סגנון מודרני:

סגנון המשדר מינימליזם וניקיון עיצובי וצורני מתאפיין בעיקר בקווים ישרים ופשוטים, “Less is More” כפי שהגה אותו מיס ואן דר רוהה.

בנייה פשוטה ונקייה מקישוטים מבוססת בעיקרה על צורות היסוד הגיאומטריות ומדגישה את הפונקציה על פני הקישוט.

הצבעים יהיו לרב שחור, אפור ולבן המשולבים עם בטון, זכוכית ומתכת.

דגש על "נאמנות לחומר" – כלומר , חומרים בצורתם הטבעית כמו בטון, עץ, זכוכית, מתכת וצבעים חלקים שעיקר הדגש הוא על חיבור איכותי ונכון.

תאורה בהירה ולבנה.

הביקורת העיקרית כלפי הסגנון המודרני היא שלעיתים הוא משדר מראה קר ומנוכר, לכן אני ממליצה לשלב נגיעות של צבע וחומר חמים יותר באביזרים או באחד הרהיטים בכדי ליצור אווירה חמימה ומודרנית.

סגנון רטרו – וינטג':

נוסטלגיה שלקוחה מהעבר– שחזור הסגנון משנות ה- 40-50, משנות ה- 60 או ה- 80-90 , קשה לאפיינו אך לרב כשבוחרים בסגנון זה משתמשים בצבעים, בחומרים ובעיצובים שאפיינו את התקופה לדוגמא סגנון הפופ ארט של שנות ה- 50 התאפיין בקיטש ומגוון רב של צבעים, בטקסטורות רבות בריהוט פלסטיק, בטפטים צבעוניים (בצבעוניות עזה : כתומים, ירוקים על גווניהם השונים ).

גופי תאורה מזכוכית (לרב אטומים), אריחי קרמיקה מקושטים בצבעוניות נועזת.

סגנון הוינטג' הינו שילוב של מגוון צורות, מרקמים וצבעים היוצרים יחד את המראה הייחודי של הסגנון העידן שהשפיע עליו. מתייחס לפריטי העיצוב (רהיטים, נברשות וכדו') הלקוחים מהמגמות והסגנונות של העבר לרב פריטים משנות ה-40 ו ה-50 של המאה ה-20 .

צבעים מאפיינים: ירוק אבוקדו, החרדל הצהוב ושילובים של שחור, לבן ואדום יחד עם, בדים משובצים, הדפסי פייזלי, שמשמשים סימן היכר לתקופה.

סגנון כפרי / פרובאנס:

מחוז פרובאנס שבדרום צרפת נחשב לאחד המקומות היפים ביותר באירופה. הוא מתאפיין בטבע עשיר של שדות ירוקים, פריחה ושמש חמימה וביניהם נראה מבנים עתיקים וציוריים כבתי אבן כפריים עתיקים המשמשים תפאורה רומנטית.

פרובאנס ידועה באקלים חם ולח, ממש בדומה לישראל, כנראה שזו הסיבה העיקרית שרב הבתים הישראליים מעוצבים במראה צרפתי-כפרי.

עיצוב בסגנון פרובאנס בעל הניחוח האירופאי הינו סגנון המשדר רוגע ושקט ויחד עם זאת, משלב חומרים טבעיים (אבן, עץ) - חומרים משופשפים במראה חדש – ישן עם הקווים המעוגלים ויחד יוצרים איזון מושלם ואווירה יוקרתית, רומנטית חמימה ומזמינה.

כמובן, שגם הצבעוניות תשדר הרמוניה פסטורלית וחמימות החל מהצהובים דרך הכתומים והאדומים(בגוונים בהירים). ולצדם גם הלבנים, גווני שמנת וחול, לבנדר ואפור, טקסטורות עדינות והדפסים אבסטרקטים מן הטבע, גילופי עץ ברהיטים או באביזרים משלימים קלועים מקש. טפטים עדינים עם דוגמאות פרחוניות ותמונות מחיי הכפר.

סגנון אקלקטי:

סגנון אישי וייחודי - שילוב של מספר סגנונות ללא חוקיות או כללים כלשהם. מה שחשוב הוא שנצליח ליצור שילובים נכונים שיובילו להרמוניה ואיזון בחלל מבחינת החומרים, הצבעים, הריהוט והאביזרים.

כלומר איסוף של אלמנטים מעניינים שיוצרים מראה חדש וייחודי.

פוסטים אחרונים
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page